Лікування Web-сайтів


   Після того як Ви виявили, що Ваш сайт інфіковано, його необхідно полікувати, тобто видалити вірусний код із коду сайту із збереженням його попередньої функціональності. Якщо у Вас є бекап сайту до його зараження і його лояльна версія, то можна його зразу відновити. Якщо бекапу немає, то для лікування зараженого Web-сайту необхідно виконати наступні дії:

  1. Перевірити на наявність вірусів комп’ютер адміністратора, власника і контент-менеджера сайту. Це краще робити іншим антивірусом, не тим що раніше використовувався, адже він пропустив віруси (або необхідно оновити його бази).

  2. Переписати сайт через FTP на свій комп’ютер, обов’язково зробити резервну копію і перевірити робочу копію антивірусом. Для перевірки краще використовувати AVG, Avast чи Nod32, бо вони краще виявляють web-віруси ніж DrWeb чи Касперського, які можуть пропускати деякі вбудовані скрипти. Після перевірки і одержання списку інфікованих файлів почати очистку.

Подальша робота по очищенню Web-сайту від вірусів може йти двома шляхами:

  • перший - це використання рекомендацій Google по очищенню сайтів від вірусів з використанням рекомендованих антивірусних програм;
  • другий - це детальний перегляд файлів сайту, пошук інфікованих файлів та їх очищення.

 Кожен з підходів має позитивні та негативні риси.