SiteScanner Автоматизоване робоче місце лікування Web-сайтів

Злом сайту - це отримання зловмисником несанкціонованого доступу до файлів сайту або до розділу адміністрування системи управління сайтом. Це дуже неприємна ситуація і загрозлива для його працездатності. Від цього не застрахований жоден ресурс в мережі. Здійснюючи подібні атаки, зловмисники керуються самими різними принципами - від банального шкідництва до крадіжки цінної інформації. Щоб мінімізувати ризики, потрібно забезпечити безпеку серверу, хостингу та робочого комп'ютера, з якого здійснюється доступ до адмін-панелей.

Коли сайт заражений, то Google чи інші ресурси, заносять його до чорного списку. Для того, щоб виправити цю ситуацію, необхідно вилікувати сайт і для цього є різні методи (про них можете дізнатися в розділі "Інформація"). Всі методи зводяться до того, що необхідно прибрати віруси з сайту і щоб полегшити цю роботу був розроблений цей сайт. Тут розташований спеціальний сканер, який перевіряє Ваш сайт і вказує на файли чи строки в файлах, де може знаходитися вірус. А також тут можна знайти всю необхідну інфомацію для лікування. Для того, щоб скористатися сканером, необхідно зареєструватися, а також ознайомитися з інструкцією.

Зломи сайтів бувають двох видів:

Цільовий - в цьому випадку зловмисник має завдання зламати конкретний сайт, наприклад, для отримання доступу до конфіденційних даних відвідувачів або власника сайту. Такий тип злому зустрічається рідко, однак для протидії йому можуть використовуватися ті ж засоби, що і для протидії масовому злому.

Масовий - в цьому випадку конкретний сайт значення не має. Зловмисник намагається отримати доступ до максимальної кількості довільних сайтів, щоб в подальшому використовувати їх у своїх цілях.

Основні причини появи шкідливого коду на сайті зазвичай пов'язані з порушеннями досить простих правил безпеки з вини власника сайту або адміністратора. Розглянемо як у типовому випадку відбувається зараження сайту. Зазвичай вірусна програма потрапляє якимось шляхом, а їх багато, на жорсткий диск локальної машини, з якої здійснюється FTP-доступ на сайт. Ця програма краде збережені паролі доступу, з їх допомогою проникає на сайт з правами адміністратора і змінює вміст сторінок, вбудовуючи в них шкідливий код. Користувачі, які відвідали заражений сайт, ризикують заразити свою машину цим вірусом, далі шкідлива програма розповсюджується таким же чином. Комп'ютер, з якого здійснюється адміністрування сайту, повинен бути ретельно захищений — антивірусне ПЗ істотно знижує вірогідність виникнення таких неприємних ситуацій.